Lista galerii
brak danychNasza Szkoła
Szkola Podstawowa im. Aleksandra Doby
SŁODKIE ODWIEDZINY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
Już za trzy tygodnie Boże Narodzenie i choć zima jeszcze nie otuliła nas śnieżnym puchem, to świąteczną atmosferę już czujemy. Najpierw jednak przed nami jeszcze jedno święto – mikołajki. I choć wypada w niedzielę, kiedy jesteśmy w domu , to już dziś odwiedził nas wraz ze swoimi pomocnikami stary znajomy z długą brodą i w czerwonym kubraczku – Mikołaj. Zanim jednak rozdał wszystkim dzieciom – małym i dużym – słodkie prezenciki, to poprosił byśmy mu coś zaśpiewali ... a zaczęło się od znanej kolędy ... potem jednak, jeszcze głośniej rozbrzmiały słowa szkolnego hymnu. To było bardzo miłe i słodkie spotkanie z długo wyczekiwanym przez wszystkich Gościem i jego niezastąpionymi pomocnikami. P.Ż.
KOLOROWE ZAMIESZANIE
Olej, mąka, woda, ocet, cukier, płyn do naczyń i koniecznie .... atrament. Z tego pomieszania może wyjść naprawdę kolorowe zamieszanie... Przekonali się o tym uczniowie klasy IV, którzy w ramach zajęć przyrodniczych eksperymentowali w grupach z różnymi substancjami. Próbowali znaleźć odpowiedź na pytanie, jakie mieszaniny można stworzyć z połączenia różnych składników ... a powstało ich bardzo wiele. Uczniowie z ogromnym zapałem utrwalali poprzez zabawę wiedzę o różnych substancjach i ich przemianach. Powstały liczne kolorowe mieszaniny, roztwory i zawiesiny. Nikomu już nie jest nieznane słowo dyfuzja oraz pojęcie różnej gęstości cieczy. Praktyczne nauczanie to przecież najlepsza nauka. P.Ż.
MIKOŁAJKOWA KRÓLEWNA ŚMIESZKA
Poniedziałkowy ranek zaskakiwał uczniów wieloma niespodziankami. Były prezenty, które pozostawił dla dzieci Mikołaj z 6 grudnia. Dzieci drugiej klasy zaprosiły uczniów szkoły na przedstawienie teatralne „Królewna Śmieszka”. Przedstawienie, to prezent od dzieci uczęszczających na zajęcia artystyczne, dla wszystkich uczniów szkoły. Przez trzy miesiące trwały przygotowania do tego występu. Uczniowie klasy drugiej przygotowywali rekwizyty i scenografię wraz z kolegami z klasy pierwszej. W ten wesoły i teatralny sposób „Królewna Śmieszka” przypomniała wszystkim o bardzo ważnej zasadzie: zawsze myj owoce przed jedzeniem. Uczniów klasy drugiej spotkała jeszcze jedna niespodzianka. Mama Wiktorii Wrońskiej, Pani Ania, postanowiła pomóc Świętemu Mikołajowi i obdarowała wszystkich słodziutkimi babeczkami. Ach,….. ależ to był dzień. Tyle pozytywnych emocji. Dziękujemy. W.P.
ŻYWA LEKCJA HISTORII, CZYLI WARSZTATY CERAMICZNE
Dzbany, misy, filiżanki .... Naczyń , których używamy każdego dnia jest co niemiara. Dziś możemy wybierać w kubkach plastikowych, szklanych, ceramicznych i metalowych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Niegdyś było zupełnie.
OTO HISTORIA WSZYSTKIM DOBRZE ZNANA ... NARODZIŁ SIĘ NASZ ZBAWICIEL
W betlejemskiej stajence narodziło się Dziecię, by pokłon Mu złożyć z daleka przybyli Trzej Królowie, do małej stajenki przyszli pasterze i zwierzęta ... oto narodził się Zbawiciel ... Jezus Chrystus.
DWUDNIOWE WARSZTATY PRZYRODNICZE KLAS IV-VI
Za górami, za lasami, za wieloma dolinami ... tak można rozpocząć opowieść o naszej niezwykłej podróży do malowniczo położonej w dorzeczu rzeki Parsęty miejscowości Lipie w gminie Rąbino. A podróż ta była niezwykła. W ramach.
ŚWIĄTECZNA UROCZYSTOŚĆ
Wielkanoc tuż, tuż... a w naszej szkole od dłuższego czasu trwały przygotowania do niezwykłej uroczystości ... Śniadania Wielkanocnego, które stało się dla nas już tradycją. W końcu wspólnie zasiadamy do wielkanocnego stołu wraz z całą naszą.
TO BYŁ WAŻNY DZIEŃ
Piątego kwietnia o godzinie dziewiątej do Sprawdzianu Szóstoklasisty przystąpiła dziewiątka naszych uczniów. Ze względu na wagę tego wydarzenia wszyscy byliśmy odświętnie ubrani … i wszyscy mieliśmy tremę. Egzamin odbył się bez komplikacji. Dziękujemy..
XXV FESTIWAL PIOSENKI SZKOLNEJ
22 kwietnia 2016 roku odbył się w naszej szkole XXV Festiwal Piosenki Szkolnej To już tradycja naszej szkoły , że kiedy przychodzi wiosna i robi się ciepło, my śpiewamy piosenki.Tradycji stało się zadość, tym bardziej, że był to jubileuszowy festiwal. Wszyscy uczniowie ,bez wyjątku, stanęli, by rywalizować o Nagrodę Publiczności. Każda klasa zaprezentowała przygotowaną piosenkę. Były to piosenki o różnorodnej tematyce, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Pierwszą piosenkę pt. „Kotek” otwierającą festiwal, zaśpiewała grupa najmłodszych przedszkolaków. W tym roku zmieniono zasady typowania zwycięzcy festiwalu. Każdy uczeń mógł zagłosować indywidualnie na najlepiej wykonaną piosenkę, wrzucając kartonik do pudełka z oznaczoną klasą. Głosowali też nauczyciele i obecni na festiwalu rodzice. Jury podliczyło punkty i zwycięzcą XXV Festiwalu Piosenki Szkolnej, zdobywając 23 punkty , zo
UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĄT MAJOWYCH
Słowami Zbigniewa Staweckiego uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych im. Aleksandra Doby w Iwięcinie zakończyli akademię przygotowaną z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. W czasie uroczystego apelu młodzi aktorzy z klas IV-VI pod opieką p. Pauliny Żurowskiej przypomnieli o ważnych wydarzeniach w dziejach Polski, które miały miejsce pod koniec XVIII wieku. Po części artystycznej wszyscy uczniowie szkoły udali się, by zapalić znicz pod pomnikiem, ku pamięci tych, którzy walczyli za nasz kraj. P.Ż.
ROCZNICA ZAKOŃCZENIA II WOJNY ŚWIATOWEJ
„Są takie chwile, o których powinniśmy pamiętać, ... o których zapomnieć nam nie wolno” – mówił p. Krzysztof Sosnowski – dyrektor Gminnego Gimnazjum w Sianowie , którego uczniowie swym występem uświetnili niezwykle ważną uroczystość, w której mogliśmy uczestniczyć. W niedzielę 8 maja 2016 r. w Parku Miejskim im. Powstańców Warszawskich w Sianowie odbyły się gminne obchody związane z rocznicą zakończenia II wojny światowej. Wzięła w nich udział również reprezentacja naszej szkoły. O tym, jak ważne to święto przypomniano także wszystkim uczniom klas IV-VI podczas przeprowadzonej następnego dnia pogadanki historycznej dotyczącej wydarzeń z 1945 r. P.Ż.
CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
O tym, że czytanie dziecku jest bardzo ważne, wiemy wszyscy. Pobudza wyobraźnię i wspomaga rozwój młodego człowieka. Z tego powodu już kolejny raz nasza szkoła wzięła udział w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. W tym roku naszym uczniom czytali zaproszeni goście:
p. Beata Bodys – Straż Miejska w Sianowie
PIERWSZY PLASTYCZNY KONKURS LOGOPEDYCZNY
W związku z obchodzonym 6 marca Europejskim Dniem Logopedy, Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna ogłosiła I Plastyczny Konkurs Logopedyczny. W konkursie wzięło udział 63 dzieci z 16 placówek powiatu koszalińskiego. Nasi uczniowie również wzięli udział w tym przedsięwzięciu. Na zajęciach logopedycznych, przy niewielkim wsparciu nauczyciela logopedy przygotowali prace plastyczne do wybranego wierszyka. W kwietniu komisja konkursowa Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Koszalinie wyłoniła zwycięzców. Wśród nagrodzonych znalazł się uczeń klasy I Oliwier Stryczyński, który zdobył II miejsce w kategorii klas I-III. Gratulujemy. W.P.
1 CZERWCA – ŚWIĘTO DZIECI
Każde dziecko wie doskonale cóż to za dzień rozpoczyna ostatni miesiąc nauki. To Dzień Dziecka. Z okazji tego właśnie niesamowicie ważnego święta wszyscy nasi milusińscy zebrali się na porannym apelu. Niepokój o to czego ma dotyczyć to nagłe poranne poruszenie dawał się wielu we znaki, ale już po chwili wszystko się wyjaśniło. To Pan Dyrektor oraz wszyscy pracownicy szkoły postanowili złożyć swoim wychowankom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Były płynące z serca życzenia, obietnica, że żadna jedynka nie trafi tego dnia do dziennika i .... słodki podarunek. Mmmm .... wspaniały dzień. P.Ż.
WIGILIA WIELOPOKOLENIOWA W IWIĘCINIE
To już tradycja, że spotkaliśmy się w Iwięcinie na Wigilii Bożonarodzeniowej. Uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły, zaproszeni goście przybyli do świetlicy wiejskiej w Iwięcinie. W tym roku po raz pierwszy byli z nami Seniorzy z naszej wsi. Było uroczyście, radośnie, rodzinnie. Uczniowie Szkoły Podstawowej przedstawili przygotowane pod okiem Pani Renaty - Jasełka. Tradycyjnie Pan Dyrektor przeczytał fragment Pisma Świętego traktującyo Narodzeniu Jezusa. Dzieliliśmy się Opłatkiem i składaliśmy życzenia świąteczne. Była wieczerza, wszystkim smakowały pierogi z barszczem. Po wieczerzy były ciasta, słodkości przygotowane przez rodziców. Nie zabrakło też wspólnego śpiewania kolęd. Na koniec przyszedł do nas Św. Mikołaj z prezentami. Okazało się, że w tym roku wszyscy byli grzeczni i zasłużyli na niespodziankę. Duch Świąt Bożego Narodzenia był z nami.
WYCIECZKA KLAS MŁODSZYCH DO PARKU REKREACYJNO-EDUKACYJNEGO W SARBSKU
18 maja 2017 r. uczniowie klasy młodszych wybrali się do Sea Parku w Sarbsku. Podróż do parku trwała autokarem dwie i pół godziny. Gdy dotarliśmy do celu naszej wycieczki, czekała już na nas Pani przewodnik
700 lecie Wierciszewa
700 – lecie Wierciszewa …
Siedemnastego września nasza sąsiednia miejscowość Wierciszewo obchodziła 700 –lecie swojego istnienia. Było wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Przesympatyczny klaun umilał czas dzieciakom, a ciuchcia była szczytem radości również...
Szkolna wycieczka do Gdyni
WUDNIOWA WYCIECZKA KLAS IV-VII
Jak co roku na początku listopada, uczniowie z klas starszych naszej szkoły wyruszyli poznawać Polskę. Nasza jesienna podróż okazała się miłym przeżyciem dla wszystkich uczestników wyjazdu ... a był nas cały autokar! I tym razem w ramach.
ŻYWA LEKCJA HISTORII
We wtorek, tuż po godznie dwunastej, do naszej szkoły przybyli niecodzienni goście. Przebrani w dawne stroje szlachcice opowiedzieli nam o życiu w XVII-wiecznej Polsce. Uczniowie wszystkich klas wzięli udział w niezwykłej lekcji historii, która przybliżyła nam zwyczaje i tradycje panujące dawniej w naszym kraju. Interesującym opowieściom, pełnym wielu ciekawostek nie było końca. Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania i brali udział w zadaniach. Na koniec wszyscy byli świadkami pokazu strzelania z dawnej broni szlacheckiej. P.Ż.
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK I BAŚNI
Jak co roku w listopadzie , w naszej szkole obchodzimy bardzo ciekawy dzień. To dzień bajek i baśni. Tego dnia pojawiają się u nas księżniczki i królewicze... a także krasnoludki, wróżki i inni bohaterowie znanych baśni. W tym roku krasnoludków było aż siedmiu .. bo przybyli do nas ze znanej chyba wszystkim opowieści o Śnieżce. Zła i zazdrosna macocha, piękna dziewczyna otruta zaczarowanym jabłkiem i siedmiu krasnali każdego dnia pracujących w kopalni to tylko nieliczni bohaterowie przygotowanego na tę okazję spektaklu przez uczniów klas starszych. Młodzi aktorzy jak zawsze wywiązali się ze swojego zadania znakomicie i jak zwykle przyniesli wiele radości swojej młodszej publiczności. A już niebawem zobaczymy ich w kolejnej kreacji aktorskiej ... tym razem bożonarodzeniowej ... P.Ż.
Godziny dzwonków
Niedziela 27.04.2025Kalendarz
brak danych